Armend Tours

Only men accomodation nuk lejohet ne hotel !

 

Vendodhja:

Rixos Sungate ndodhet ne zonen turistike te Kemerit, eshte 40 km nga aeroporti i Antalyas, 30 km nga qendra e Antalyas dhe 15 km nga qendra e qytetit te Kemerit. Hoteli shtrihet pergjate regdetit ne plazhin etij privat me rere dhe guralece.

 

Rreth hotelit:

Hotel Sungate eshte kompleksi me i madh ne Antalya dhe ne Mesdhe duke zene nje siperfaqe prej  250.000m2 ne qytetin e Beldibi ne Antalja. Me nje siperfaqe plazhi prej 1 kilometri te gjate me ndertesat e Port Queen, godinat familjare ne liqen, ndertesat me verande, vilat luksoze, me qendren SPA e dyta per nga madhesia duke perfshire edhe terapite per femije, me sherbimet e kujdesit ndaj shendetit dhe te bukurise, me pishina ne ambjentet ne natyre dhe pishinat e mbyllura te cilat zene nje siperfaqe prej 18.000 m2. 

Akuaparket,  butiket prestigjoz, restorantet dhe baret qe sherbejne gatime qe nga kuzhina turke, lindja e larget dhe internacionale, me mbreterine e femijeve me nje siperfaqe prej 20.000 m2, sportet si ne uje edhe ne toke, sallat e ndryshme te mbledhjeve

Hoteli ka ne total 1094 dhoma na te cilat :  823 dhoma standarte (38 m2 / 134 dhoma connection + 8 dhoma per persona me aftesi te kufizuara), 8 dhoma jacuzzi (35 m2), 25 suita (53 m2), 47 junior suita (40 m2), 16 suita de luxe  (63 m2), 12 grand suita (80 m2), 14 king suita (85 m2), 67 dhoma familjare terrace(58 m2), 38 family lake houses (72 m2), 26 de luxe villa (120 m2), 8 dhoma de luxe  (32 m2), 8 dhoma de luxe per muaj mjalti  (51 m2), 1 suita SPA (65 m2). Dhoma per jo duhan pires jane gjithashtu te vlefshme.

 

Restorante dhe bare :

Nje shumellojshmeri gatimesh tradicionale vendase por nuk mungojne edhe asortimente te guzhines nderkombetare , Restoranti kryesor - Veranda (Turkuaz), Pino, Aegean, fantasy Terrace House, Rixy kingdom yummy e pershtashme per familjare , si dhe gati 13 restorante te tjere A'la carte te pozicionuar ne hotel,

 

Facilitete dhe aktivitete :

Hoteli ka  - 3 restorante kryesore (Turquoise-Veranda),4 restorante A'la carte,13 bars (The Coffee Cup, Port Royal Tea House,Casablanca Cigar Club, 14 pishina te jashtme

2 pishina te brendhsme, aqua park (me 10 rreshqitese), banjo turke ,Sauna, banjo Finnish, banjo me avull, jacuzzi, deluxe fitness center, 2 kinema

17 salla konferencash, disco, wireless internet, fitness center, wireless internet connection.Sporte :aerobi, stretching,gjimnastike orientale, Th,i-chi, Kung Fu, yoga, gjimnastike ne uje, volejboll ne plazh, basketboll, footboll, mini golf, 5 fusha tenisi, darts, boccia, harqe, ping pong. Aktivitet : programe te ndryshme animimi , dance show, koncerte, mbemje karaoke, party, mbremje Turke, etj..

 

Facilitete per femije : - baby buffet ne restorantin kryesor, kinema me kartona, lodra, programe trajnimi, aktivitete te ndryshme, pikture te fytyrave, pikture te bluzave, gjimnastika e mengjesit, talent show, olimpiada e femijeve, basketboll dhe fushe tenisi, judo, play station, kinema, karaoke, mini disco, animime ditore te femijeve dhe adoleshenteve.

 

Sherbimet dhe facilitetet me pagese :

Sherbimi ne dhome, sallon bukurie, trajtimet SPA, salla e lojrave, TV me pagese, Telefon dhe Fax, interne cafe, dado, lavanderi, qendra mjeksore, shopping center, qendra biznesi, salla e konferencave, transfertat private (luxury)(limuzine, helikopter, jaht), billardo, bowling, mesime tenisi dhe pajisjet, buling, peshkim, sportet me motorr, shkolle zhytje,

pijet e importuara, restaurantet A'la carte, verera te vecanta dhe shampanje, pijet pemium, cigare, nargile dhe akullore.

Read 3809 times
Published in Pushimet Verore

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Informohu për ofertat e reja.

Informacione

Mob: +377 44 189-141
Mob: +377 44 102-280
Fix: +381 390 324-104
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

join with us

twinter rss

Stafi, Armend Tours

 
 Manaxher : Armend Gjoshi
.