Armend Tours

Super User

Only men accomodation nuk lejohet ne hotel !

 

Vendodhja:

Rixos Sungate ndodhet ne zonen turistike te Kemerit, eshte 40 km nga aeroporti i Antalyas, 30 km nga qendra e Antalyas dhe 15 km nga qendra e qytetit te Kemerit. Hoteli shtrihet pergjate regdetit ne plazhin etij privat me rere dhe guralece.

 

Rreth hotelit:

Hotel Sungate eshte kompleksi me i madh ne Antalya dhe ne Mesdhe duke zene nje siperfaqe prej  250.000m2 ne qytetin e Beldibi ne Antalja. Me nje siperfaqe plazhi prej 1 kilometri te gjate me ndertesat e Port Queen, godinat familjare ne liqen, ndertesat me verande, vilat luksoze, me qendren SPA e dyta per nga madhesia duke perfshire edhe terapite per femije, me sherbimet e kujdesit ndaj shendetit dhe te bukurise, me pishina ne ambjentet ne natyre dhe pishinat e mbyllura te cilat zene nje siperfaqe prej 18.000 m2. 

Akuaparket,  butiket prestigjoz, restorantet dhe baret qe sherbejne gatime qe nga kuzhina turke, lindja e larget dhe internacionale, me mbreterine e femijeve me nje siperfaqe prej 20.000 m2, sportet si ne uje edhe ne toke, sallat e ndryshme te mbledhjeve

Hoteli ka ne total 1094 dhoma na te cilat :  823 dhoma standarte (38 m2 / 134 dhoma connection + 8 dhoma per persona me aftesi te kufizuara), 8 dhoma jacuzzi (35 m2), 25 suita (53 m2), 47 junior suita (40 m2), 16 suita de luxe  (63 m2), 12 grand suita (80 m2), 14 king suita (85 m2), 67 dhoma familjare terrace(58 m2), 38 family lake houses (72 m2), 26 de luxe villa (120 m2), 8 dhoma de luxe  (32 m2), 8 dhoma de luxe per muaj mjalti  (51 m2), 1 suita SPA (65 m2). Dhoma per jo duhan pires jane gjithashtu te vlefshme.

 

Restorante dhe bare :

Nje shumellojshmeri gatimesh tradicionale vendase por nuk mungojne edhe asortimente te guzhines nderkombetare , Restoranti kryesor - Veranda (Turkuaz), Pino, Aegean, fantasy Terrace House, Rixy kingdom yummy e pershtashme per familjare , si dhe gati 13 restorante te tjere A'la carte te pozicionuar ne hotel,

 

Facilitete dhe aktivitete :

Hoteli ka  - 3 restorante kryesore (Turquoise-Veranda),4 restorante A'la carte,13 bars (The Coffee Cup, Port Royal Tea House,Casablanca Cigar Club, 14 pishina te jashtme

2 pishina te brendhsme, aqua park (me 10 rreshqitese), banjo turke ,Sauna, banjo Finnish, banjo me avull, jacuzzi, deluxe fitness center, 2 kinema

17 salla konferencash, disco, wireless internet, fitness center, wireless internet connection.Sporte :aerobi, stretching,gjimnastike orientale, Th,i-chi, Kung Fu, yoga, gjimnastike ne uje, volejboll ne plazh, basketboll, footboll, mini golf, 5 fusha tenisi, darts, boccia, harqe, ping pong. Aktivitet : programe te ndryshme animimi , dance show, koncerte, mbemje karaoke, party, mbremje Turke, etj..

 

Facilitete per femije : - baby buffet ne restorantin kryesor, kinema me kartona, lodra, programe trajnimi, aktivitete te ndryshme, pikture te fytyrave, pikture te bluzave, gjimnastika e mengjesit, talent show, olimpiada e femijeve, basketboll dhe fushe tenisi, judo, play station, kinema, karaoke, mini disco, animime ditore te femijeve dhe adoleshenteve.

 

Sherbimet dhe facilitetet me pagese :

Sherbimi ne dhome, sallon bukurie, trajtimet SPA, salla e lojrave, TV me pagese, Telefon dhe Fax, interne cafe, dado, lavanderi, qendra mjeksore, shopping center, qendra biznesi, salla e konferencave, transfertat private (luxury)(limuzine, helikopter, jaht), billardo, bowling, mesime tenisi dhe pajisjet, buling, peshkim, sportet me motorr, shkolle zhytje,

pijet e importuara, restaurantet A'la carte, verera te vecanta dhe shampanje, pijet pemium, cigare, nargile dhe akullore.

ADULTS ONLY +16

 

Vendndodhja:

Hoteli elegant all inclusive SENTIDO Golden Bay Hotel ndodhet ne Alany – Turkler vetem pak hapa larg detit. Ai eshte 20 km larg nga qendra e Alanya, 105 km nga aeroporti i Antalya dhe vetem 70 km nga aeroporti Gazipasa.

 

Akomodimi:

Hoteli disponon 74 dhoma luksoze me pamje nga kopshti ose deti, te cilat jane te pajisura me tualet me dush, tharese flokesh, TV plasma, telefon me dalje direkte, ajer te kondicionuar, kasaforte, minibar, ballkon ose tarrace. 50 suitat e hotelit jane te pajisura edhe me jakuzi privat ne ballkon.

 

Restorante dhe bare:

Hoteli ofron per te gjithe mysafiret e tij restorant qendror ku sherbehen te tre vaktet kryesore ne sistem bufe te hapur dhe te pergatitura nga perberes te frekset. Zgjidhni cilindo nga baret e hotelit per te provuar koktejet, pijet freskuese apo alkolike si dhe snack te ndryshem (lobby bar, pool bar, snack bar, klub nate dhe disko)

 

Facilitete dhe sherbime:

Pishine e jashtme dhe e brendshme, qender fitnesi, miniklub per femijet ( 4 – 12 vjec), trampoline, sauna, banjo me avull, jakuzi dhe dhome masazhesh.

Vendodhja :

90 km larga nga qendra e Antalias, 10 km nga Manavgat, 3-4 km nga Kyzylot, 3-4 km nga Okurkalar.

 

Dhomat : 

Hoteli ka ne total 424 dhoma dhe 990 shtreter nga te cilat : 312 jane dhoma standarte, 55 dhoma familjare  (max per 4 + 2 persona), 33 dhoma familjare ( max per 3 + 2 ose 2 + 3 persona), 24 dhoma familjare ( max per 3 + 1  persona).

Dhoma cift : Ka dush/wc, tharese flokesh, telefon me linje direkte, mini frigorifer, TV me satelit me kanale me muzike, ajer te kondicionuar, kasaforte, dyshme me parket dhe balkon, pjeserisht me pamje nga deti, dhoma teke = dhoma cift

Dhoma ekonomike : Te njejta pajisje si dhoma cift por ka pozicion jo te favorshem ne vendodhje dhe vendpamje.

Dhoma familjare : Te njejtat pajisje si dhoma cift, por ka nje dere lidhese te dhomes se ndenjes dhe dhomes se gjumit

Dhoma Suita : Te njejtat pajisje me dy dhomat e gjumit te ndara ( njera prej tyre eshte e vlefshme dhe per te ngrene) me dere lidhese ( dy banja, dy kondicionere, dy TV satelit dhe mini frogorifer)

 

Per femijet :

Miniklube per femije te moshave 4-12 vjec, kend lojrash dhe pishine te vecante.

 

Restorante :

Restoranti kryesor, Snack bar, disco, restorant me kuzhine Italiane dhe turke,

 

Sherbime me pagese :

Masazhe, pije e importit, te gjitha pijet ne disko, lengje frutash te fresketa, lojra kompjuterike, perdorim interneti, bilardo, sherbim lavanderie, sherbim mjeku, sportet e ndryshme te ujit te cilat ofrohen nga ndonje mbikqyres qe nuk varen nga hoteli (sezonal).

 

Facilitete:

Skuader Animacioni, Amfiteater me kapacitet 700 veta, Turkish Night, Aerobi dhe Gjimnastike, Darts dhe Elektronik Darts, Ping-pong, Boccia, Voleyboll ne plazh.

Mini club per femije, 2 Fusha Tenisi, Basketboll, Bowling, Bilardo, Internet, Play Station, Disko, 4 Salla per Takime dhe Konferenca.

Shezllon me dysheke dhe pershqire plazhi, Pishine e brendshme dhe e jashtme, Water Slides, Pishine per femije.

SPA center dhe Wellnes center, Banjo turke, Fitness center, Masazh, Sauna, Trajtime per fytyren dhe lekuren.

Programe dhe Aktivitete gjate dites, show dhe Spektakel ne mbremje.

  

Vendndodhja

Hoteli ndodhet ne zonen turistike te Sides, 55km larg aeroportit te Antaljas.

 

Akomodimi

Hoteli ka ne total 270 dhoma, te ndara ne dhoma standarte, dhoma familjare dhe suita familjare. Dhomat jane te pajisura me tualet, tharese flokesh, TV satelitor ose LCD, kanale muzikore, kasaforte, mini bar, ajer i kondicionuar, ballkon.

 

Restorantet dhe Baret

Hoteli permban 1 restorant qendror, 2 restorante a'la carte dhe 3 bare.

 

Facilitete

Hoteli ofron: Wi-LAN, salle televizioni, salle lojrash, market, shopping centre, pishine e hapur, pishine e mbyllur, akuapark, rreshkitese uji, shezllong, cader plazhi, makina me qera, fushe tenisi, volejboll ne plazh, ping pong, qender fitnesi, aerobi, 2 sauna, banje turke, banje me avull, sporte ujore, bilardo, play station, SPA.

Vendodhja :

Hoteli ndodhet ne zonen turistike te Sides, eshte 45 km larg aeroportit, dhe 10 km larg qendres se qytetit.

 

Akomodimi :

Hoteli ka ne total 579 dhoma, prej te cilave 414 dhoma superiore, 48 dhoma dublex, 35 dhoma familjare, 60 suita familjare ( eshte nje dhome e madhe me nje kend ndenje, nuk kane ndarje), 20 junior suite dhe 2 king suite. Te gjitha dhomat jane te kompletuara me ajer te kondicionuar, kasaforte, telefon, televizor, minibar, tharese flokesh, tualet me dush dhe aksesoret e nevojshem, ballkon.

 

Bare dhe restorante:

Main Restaruant - restoranti kryesor ne te cilin serviret buffe mengjesi, dreka dhe darka

Turkish restorant - restorant A la Carte me gatime tradicionale Turke

Far East restorant - ofrohen ushqime dhe specialitete te Lindjes se Larget

Italian restorant - serviren gatime tipike Italiane

Mexican restorant - restorant me gatime Meksikane

Bare: lobby bar, beach bar, pool bar, disko me muzike te perzgjedhur dhe Dj rezident

 

Facilitete:

Salle Konference, Spa & Wellness, sallon bukurie, banjo turke, sauna, dhome me avull, jacuzzi, masazhe, pishine te jashtme per te rritur dhe femije, ping-pong, dart, volleyball, basketboll, qender fitness, fushe tenisi, animacione, miniclub, show dhe spektakel ne mbremje, water slide ( 5 per te rritur dhe 3 per femije)

 

Aktivitete me pagese:

Salla e Koferencave, Salla e lojrave, Fax, Telefon, Fotokopje, sherbimi i Lavenderise, Masazhi, sherbimi ne dhome

Informohu për ofertat e reja.

Informacione

Mob: +377 44 189-141
Mob: +377 44 102-280
Fix: +381 390 324-104
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

join with us

twinter rss

Stafi, Armend Tours

 
 Manaxher : Armend Gjoshi
.