Armend Tours

Super User

Vendndodhja :

Hoteli ndodhet ne zonen turistike te Sides, ne afersi te Manavgat aty ku lumi Alara bashkohet me dertin Mesdhe. Eshte 50 km larg aeroportit ne Antalya dhe 90 km larg qendres se Antalyas.

 

Akomodimi :

Hoteli ka ne total 266 dhoma te shpendara ne 9 kate te ndertese. Dhomat jane komode dhe te kompletuara me ajer te kondicionuar, tualet me dush dhe aksesoret e nevojshem, tharese flokesh, televizor satelitore, telefon, internet, kasaforte, minibar,

 

Bare dhe restorante :

Hoteli ofron sherbim ultra all inclusive. Restoranti kryesor ka ambjent te jashtme dhe te brendshem ofron sherbim buffe , menu nderkombetare dhe tradicionale turke,

A la carte restorant ofrojne menu turke – ottoman, meksikane, dhe prodhime deti.

 

Facilitete :

Hoteli ofron keto sherbime : qender fitness, mini football, basketball, volleyball, fushe tenisi, animacione, mini club, pishine te jashtme per te rritur dhe femije, sauna, qender spa, masazhe, mbremje show dhe musik live, disko, salle per konferenca,

Vendodhja:

Hoteli ndodhet ne zonen turistike te Alanyas, 110 km larg Aeroportit te Antalyas, 12 km larg Alanyas.

 Informacion per dhomat:

Hoteli ka 175 dhoma(168 standarte, 5 dhoma familjare, 2 dhoma per persona me aftesi te kufizuar)n dhe 360 krevate.

Te gjitha dhomat kane wireles, ajer te kondicionuar, vaske, tharese flokesh, telefon me linje direkte, mini bar, kasaforte(me pagese), krevate per bebe, ballkon.

 Restorantet dhe Baret:

Restoranti kryesor - sherben vaktet ne bufe te hapur.

Tethys Restaurant A'la Carte - gatime me prodhime deti, nga ora 19:30-21:00

Themis Restaurant A'la Carte - kuzhine tradicionale turke, nga ora 19:30-21:00

Beach-Snack Bar - sherben pije, snacks, makarona, sallate, hamburger, nga ora 12:30-15:30, vetesherbim

Oceanus Bar - sherben pije, kafe, kek, biskota, nga ora 16:30-17:30, vetesherbim.

 Facilitete hoteli:

Sherbime mjekesore, parukeri, spa, masazhim, market, argjendari, fotograf, lavanteri, telefon&fax&fotokopje, kasaforte ne dhome, mini bar, dhome lojrash, sporte ne uje, internet cafe, animacione, aerobi, darts, banjo turke, fitnes, beach volley.

Vendodhja:
Ky hotel shtrihet vetem 15 km nga qendra e qytetit te Kemerit, 30 km nga qendra e Antalyas dhe 45 km nga aeroporti i saj. Ndodhet ne vije te pare me detin. 

Rreth hotelit:

Hoteli ka gjithsej 500 dhoma , 1310 krevate : 340 dhoma standarte, 5 dhoma per invalidet, 12 dhoma connection, 74 dhoma ku nuk pihet duhan (60 jane standarte dhe 14 dhoma familjare), 4 junior suites, 68 dhoma familjare, 76 dhoma dublex , 10 dublex suite, 2 king suite. Te gjitha dhomat jane te paisuara: WC, tualet, telefon ne tualet, Tv me satelit, telefon me dalje direkte, mini bar, kasaforte, ajer te kondicionuar. Ballkonet e gjera ju japin mundesine te shijoni pamjet e mrekullueshme te detit ose te malit.

 Per femijet:

Mini klub per moshat 04-06 vjec, Mini klub per femije te moshes 7-11 vjec, karrige per femije, kend lojrash me nje siperfaqe prej 800 m2, 3 rreshqitese dhe Aquapark, Pishine per femije.  

Restorante dhe Bare:

Divan Restorant , Pasha Restaurant , Yorük Tent , Pool Bistro, Snack Bar, Safran Restorant, Gulet Restorant, Olive Restorant, Pasa Restorant, Kafe turke, Snack 

Bar, Elite Bar, bar ne pishine, bar ne plazh, Vitamin Bar, vere shtepie, disko e hapur.

 Aktivitete dhe sherbime :

Sporte ne uje dhe Aktivitete Sportive, Lojra ne pishine.

Kend lojrash per femije, Pishine Indoor dhe Outdoor, Pishine e brendshme me uje te ngrohte.Plazh me rere 285m, Shezllon me dysheke dhe cadra plazhi.

Basketboll, Volejboll ne plazh, Mini futboll, Fitness, Fushe Tenisi dhe aksesoret perkates, Ping-pong, Kanotazh, Surf, Sail, Bicikleta, Badminton, Jogging, Archery.

Disko me muzike vendase me te huaj dhe Dj rezident, Aktivitete nga Skuadra e Animacionit, Amfiteater, Muzike Live, Movie Theater.

Extra pagese: Banana, Parasailing, Jet ski, Catamaran, Yacht tour, Scuba Diving, Sporte ujore me motor,qender masazhi dhe trajtime estetike,qender mjekesore,babysitter,telefon dhe fax,makina me qera.

Pershkrimi i Programit:
Pas takimit me guiden fillon udhetimi yne me autobus komod me ajer te kondicionuar drejt Kroacise.
Dita 01:

Dubrovnik
Turi nis me vizite ne Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat: Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
Pas mberritjes dhe akomodimit ne hotel, do te pushojme per disa ore (mengjesi nuk eshte I perfshire). Me pas nen shoqerimin e ciceronit kroat do te fillojme viziten panoramike te qytetit te vjeter te Dubrovnikut. (Ndryshe konsierohet si Venecia ne miniature). Dubrovniku ofron nje turizem si kulturor ashtu dhe veror. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Ne kohe te vjetra ndryshe i quajtur Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita panoramike perfshin: Manastiri Francescan & Domenican (Manastire te cilet kane histori ne qytetin e vjeter sepse simbolizojne kohen e zhvillimit te tij perpara termetit). Porta e Piles dhe Shatervani i Onofrios, Farmacia e vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.
Pasdite kohe e lire per Shopping dhe darka ne hotel.
Ne mbremje mund te argetohemi ne disa nga ambjentet me Muzike Live ne qytetin e vjeter.
Dita 02:
Dubrovnik - Cavtat - Dubrovnik
Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Cavtatit. Aty do te keni mundesi te shijoni bukurite ne brigjet e shetitores kryesore te ketij qyteti, ne te cilen gjenden shume lokale dhe dyqane me Souvenire. 
Pasdite e lire. Dhe Darka ne Hotel.
Dita 03:
Dubrovnik - Kotorr – Budva - Gjakovë
Pas mengjesi ne hotel bejme check-out dhe nisemi drejt qytetit te Kotorrit.
Kotorri eshte nje vend teper turistik i cili eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Ai ka formen e nje trekendeshi me tre Porta, duke komunikuar me pjeset e tjera te qytetit. Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Ndryshe quhet Qyteti i Mbretereshes Teute me nje qyteze brenda Kalase dhe me nje Keshtjelle ne maje te malit. Gjatesia e mureve arrin deri ne 4.5 km dhe ato jane ndertuar nga shekulli i 9-te deri ne shekullin e 14-te. Aty do te kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative. Sugjerimi yne do te jete gjithmone i pranishem. Pas pushimit ne Kotorr kalojme ne Tunelin e Vramacit dhe marrim drejtimin per ne qytetin turistik te Budves ku do te sherbehemi me dreken fakultative dhe do te vazhdojme me vizitat individuale ose grupore.
Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt shqiptar
Kthimi per ne Prishtine.
Fundi i sherbimit tone

Page 8 of 8

Informohu për ofertat e reja.

Informacione

Mob: +377 44 189-141
Mob: +377 44 102-280
Fix: +381 390 324-104
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

join with us

twinter rss

Stafi, Armend Tours

 
 Manaxher : Armend Gjoshi
.